پاورپوینت زراعت سیب زمینی

|34046216|nvh|لینک خرید فایل|دانلود پاورپوینت با موضوع زراعت سیب زمینی ،در قالب ppt و در 70 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: سیب زمینی اکولوژی سیب زمینی خصوصیات گیاهی شمای عمومی بوته سیب زمینی مشخصات غده سیب زمینی برش عرضی سیب زمینی مواد تشکیل دهنده غده سیب زمینی مراحل نمو مراحل رشد و...
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان پاورپوینت زراعت سیب زمینی آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

دانلود پاورپوینت با موضوع زراعت سیب زمینی،در قالب ppt و در 70 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:
سیب زمینی
اکولوژی سیب زمینی
خصوصیات گیاهی
شمای عمومی بوته سیب زمینی
مشخصات غده سیب زمینی
برش عرضی سیب زمینی
مواد تشکیل دهنده غده سیب زمینی
مراحل نمو
مراحل رشد و نمو سیب زمینی
سازگاری سیب زمینیارقام سیب زمینی
تاریخ کاشت
مرحله کاشت
مرحله داشت
خاک دهی پای بوته
كنترل شيميايي
و ...


بخشی از متن پاورپوینت:مراحل نمو: تقسیم بندی مراحل نمو سیب زمینی بر مبنای تشکیل و رشد غده انجام می گیرد. باید توجه کرد که گل دهی و غده بندی از نظر فیزیولوژیکی کاملاً مستقل از هم می باشند، اگر چه ممکن است تحت تاثیر عوامل محیطی و گیاهی مشابهی قرار گیرند. مرحله کاشت تا سبز شدن که طی این دوره جوانه رشد کرده و اولین برگ بطور کامل از خاک خارج می شود. طول این دوره به میزان خواب جوانه های روی غده، دما، رطوبت خاک، عمق و روش کاشت و بافت و ساختمان خاک بستگی داشته و از 3 تا 4 هفته طول می کشد.

مرحله رشد رویشی که این مرحله از سبز شدن شروع شده و تا شروع غده بندی ادامه می یابد . طول مدت این دوره به 3 تا 5 هفته می رسد و اندامهای رویشی رشد می کنند.
مرحله آغاز غده بندی که با تشکیل اولین غده شروع می شود. اولین غده در راس یک استولن تشکیل می گردد . زمان شروع غده بندی تحت تاثیر میزان انتقال مواد غذایی به سمت ریشه قرار دارد . در برخی از ارقام و شرایط ، این مرحله با آغاز گلدهی همراه است . این مرحله نیز با توجه به شرایط مساعد زراعی حدود دو هفته به طول می انجامد.
مرحله رشد غده ، پس از بسته شدن کانوپی که گیاه به حداکثر رشد خود می رسد غده ها شروع به رشد سریع می نمایند . طول مدت رشد غدد از 60 الی 90 روز متغییر می باشد .
مرحله رسیدن که با شروع پیری و زرد شدن اندامهای هوایی مصادف می باشد ، در این مرحله پوست چوب پنبه ای غدد تشکیل شده و ضخیم میگردد و با مالش دست از گوشت جدا نمی گردد . در این مرحله با توجه به هدف تولید در صد ماده خشک به بالاترین میزان خود حدود 17 الی 23 درصد می رسد
و . . .


مطالب دیگر:
📗تحقیق در مورد سیستم عصبی حشرات 📗تحقیق در مورد سیستماتیک گیاهی 1 27 ص 📗تحقیق در مورد سيستم موقعيت ياب چهانی و کاربرد آن در مريخ 📗تحقیق در مورد شايعترين آسيبهاي ورزشي در رشته فوتبال كدامند 9 ص 📗تحقیق در مورد شرح و بسط كامل مدار ضبط و پخش ديجيتالي 📗تحقیق در مورد شبكه هاي خصوصي مجازي 55 ص 📗تحقیق در مورد شركت سامسونگ الكترونيك 📗تحقیق در مورد شركت صنايع نخ خمين1040 📗تحقیق در مورد شرکت جنرال الکتریک 📗تحقیق در مورد تصمیم گیری در سازمان 📗تحقیق در مورد شست و شوي طلا و جواهر 📗تحقیق در مورد تضادها در دین مسیحیت 📗تحقیق در مورد شرکت برق مشهد 📗تحقیق در مورد شغل نظامي 📗تحقیق در مورد تعريف عرف و عناصر آن در قانون و فقه 📗تحقیق در مورد شغل و محل كار 📗تحقیق در مورد تعریف پست 📗تحقیق در مورد تعیین برخی ویژگی های فیزیکوشیمیایی و ردیابی سرولوژیکی جدایه ایرانی ویروس کوتولگی زبر ذرت 13 ص 📗تحقیق در مورد شفق قطبی 📗تحقیق در مورد تفسير آيات سوره طارق 21 ص 📗تحقیق در مورد شغل پليس 📗تحقیق در مورد تفسير سوره حشر 📗تحقیق در مورد شكوفايي خلاقيت کاربردي 📗تحقیق در مورد تفسیر آیه 102 سوره بقره 9 ص 📗تحقیق در مورد شما در سفر های گروه ایران الایو از این انرژی ها هم بهره می گیرید